7013 AGATE DR

GRANT VALKARIA, Florida 32949 · Brevard County · Parcel 30 3803-51-N-65

$235 690
Assessed Value
$321 350
Market Value
Annual Tax
$205 690
Taxable Value
Ownership
OwnerBain William
Mailing Address7013 Agate DR Grant Valkaria FL 32949
Property Details
Year Built2024
Living Area2 804 sq ft
Lot Size12 632 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$50 000
Building Value$271 350
Just (Market) Value$321 350
Assessed Value$235 690
Exemptions-$50 722
Taxable Value$205 690
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de agosto de 2024 $429 700 01